Датчики якості повітря, сонячні батареї та "розумне" освітлення: у Києві відкрили першу smart-вулицю

У столиці відкрили першу smart-вулицю, розташовану в межах вулиці Салютної, яка обладнана інноваційними пристроями та системою моніторингу якості повітря.Про це повідомляє Економічна Правда з посиланням на прес-службу Київської міської держадміністрації. Об этом сообщает peopleglob.in.ua со ссылкой на СМИ.


Зазначається, що на першій smart-вулиці Києва встановили першу в Україні стаціонарну систему моніторингу якості повітря.


"Датчик вимірює концентрацію дрібнодисперсного пилу (РМ2.5 і РМ10), рівень формальдегіду (CH₂O), діоксиду азоту (NO₂), чадного газу (CO), кисню (O₂), вуглекислого газу (CO₂), а також фіксує температуру і вологість. Сьогодні контроль якості повітря в усіх районах столиці здійснює мобільна лабораторія, яка щоденно робить забір та аналіз", — пояснили в КМДА.


Дані про якість повітря доступні на порталі air.kyivsmartcity.com.


Окрім того, 12 камер відеоспостереження гарантують високий рівень безпеки, а "розумне" освітлення, що автоматично змінюється залежно від інтенсивності руху, заощаджує електроенергію.


Пандуси і рельєфне покриття полегшать пересування людям з інвалідністю.


Також на Салютній є дві станції підзарядки електромобілів, лавки з USB-зарядними пристроями, що живляться від сонячних панелей, та кнопка екстреного виклику.


Як зазначили в Kyiv Smart City, перша smart-вулиця в Києві – це втілення міжнародної практики створення Living Lab.


"Такі "живі" лабораторії дозволяють в умовах міста протестувати нові технології, покликані покращити життя його мешканців. Це і "розумне" освітлення, і контроль екологічної ситуації, і відеоспостереження, і багато іншого. У рамках проекту ми матимемо можливість перевірити на практиці досягнення українських і закордонних стартапів, аби в майбутньому запровадити найкращі технології в інших районах столиці", – підкреслили у Kyiv Smart City.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/datchyky_yakosti_povitrya_sonyachni_batarei_ta_rozumne_osvitlennya_u_kyievi_vidkryly_pershu_smartvulytsyu_319134.html”

ТОП новости

Вход